Zakład Metalowy Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Roman Hoffmann realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
Realizacja projektu finansowanego z Funduszy Europejskich
„Wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa nowych i udoskonalonych produktów dzięki wdrożeniu innowacyjnych technologii będących efektem prac B+R i rozbudowie parku maszynowego”
01
Przygotowanie
Zakład Metalowy Roman Hoffmann we współpracy z Centrum Transferu i Technologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile przeprowadził prace B+R zmierzające do opracowania technologii produkcji okuć meblowych, których efektem jest tłocznik wielotaktowy do wycinania przedmiotów z blachy.
Opracowany tłocznik (zgłoszenie w Urzędzie Patentowym RP nr P.426177) pozwoli na znaczące usprawnienie procesów obróbki elementów metalowych, a przy zastosowaniu prasy z serwonapędem (serwo-prasy) otworzy drogę do wdrożenia do seryjnej produkcji nowych i udoskonalonych produktów, w tym produktów będących przedmiotem zastrzeżenia praw własności intelektualnej w Urzędzie Patentowym RP (mechanizm zmiany położenia oparcia mebla – zgłoszenie nr P.423644).
02
Realizacja
Przedmiotem projektu jest zakup maszyn, urządzeń i oprogramowania służących wdrożeniu opracowanych koncepcji i wyników prac B+R. W ramach projektu zakupiona zostanie serwo-prasa wraz z linią do prowadzenia taśmy stalowej, na której zainstalowany zostanie tłocznik wielotaktowy i produkowane będą nowe i udoskonalone produkty. Zakupione przecinarka taśmowa oraz pionowe centrum frezerskie służyć będą do wytwarzania we własnym zakresie narzędzi tj. tłoczników wielotaktowych. Zakupiony wózek podnośnikowy posłuży do transportu materiałów i wyrobów gotowych.
Zakupione komputery i oprogramowanie posłużą do projektowania narzędzi i programowania maszyn. Wykonana infrastruktura teleinformatyczna pozwoli na zdalna obsługę i programowanie maszyn bezpośrednio z komputera.
Projekt zakłada wdrożenie wszystkich trzech rodzajów innowacyjności tj. procesowej, produktowej i nietechnologicznej w wymiarze światowym.
03
Efekt i rezultaty
Planowane efekty rzeczowe (produkty):
- Liczba przedsiębiorstw otrzymujących wsparcie szt.1
- Liczba przedsiębiorstw otrzymujących dotację szt.1
- Inwestycje prywatne uzupełniające wsparcie publiczne dla przedsiębiorstw (dotacje) 4188773,00zł
- Liczba przedsiębiorstw objętych wsparciem w celu wprowadzenia produktów nowych dla rynku szt.1
- Liczba przedsiębiorstw objętych wsparciem w celu wprowadzenia produktów nowych dla firmy szt.1
- Liczba zakupionych środków trwałych szt.7
- Liczba nabytych wartości niematerialnych i prawnych szt.3
Planowane rezultaty realizacji projektu:
- Wzrost zatrudnienia we wspieranych przedsiębiorstwach EPC 0
- Liczba wprowadzonych innowacji procesowych szt.1
- Liczba wprowadzonych innowacji produktowych szt.1
- Liczba wprowadzonych innowacji nietechnologicznych szt.1
Całkowity koszt realizacji projektu: 6.605.372,80 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 2.416.599,80 PLN